“Kalitemizi titizliğimizle elde ettik, çünkü Gemlikli Çırakoğlu adıyla Gürel ailesi olarak nesillerce hep bu yolu takip ettik”.

Sevgili büyük büyük babam Çırakoğlu Nuri bu yolculuğumuzun, bu yarışın start noktasındaki insandır. Rahmetli dedem Çırakoğlu Mustafa Bey 80 yıl evvel Gemlik zeytinini Karadeniz’de Köstence’den Batum’a güneyde Suriye ve İran’a kadar bizzat götürerek Gemlik zeytininin ününe ün katmıştır.

Bizde zeytin bütün ailenin işidir. Gönülden yapılan bir işbölümü gerektirir. Dalında kararan zeytinler hasat zamanı hiç yere düşürülmeden sepetlere bir bir toplanarak, işleme tesisine getirilerek hanımlara teslim edilir. Burada titizlikle tek tek ve elle seçme işlemi yapılan zeytinler doğal havuzlara doldurulur. Sadece su ve kaya tuzu kullanılarak salamura işlemine başlanır, hiçbir ilave madde kullanılmadan sofranıza gelene dek en az 6-8 ay fermente edilir.

Ürünlerimiz Gemlik körfezinin en müstesna köylerinin zeytin ağaçlarından hazırlanır. Özellikle yüksek bölgelerde Katırlı, Adliye, Muradoba, Umurbey ve denize yakın yamaçlarda bulunan Büyükkumla, Küçükkumla, Karacaali, Narlı köyleri gibi…

Biz zeytinin fıçılardan, zeytinyağının değirmenlerden çıkan mis gibi kokusuna göre kalite beyan ederiz. Zeytin bizim için kutsaldır. “Bir parça zeytin ekmek ibaresi” mütevazılığin, kanaatin ve bir lokma mutluluğun simgesi değil midir? Mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’de de zeytinin kutsallığını okumadık mı? Yalnızca Kuran-Hakim değil, tüm kutsal kitaplarda, tüm tarihi ve edebi metinlerde zeytin ağacı bereketin, adaletin, sağlığın, gururun, zaferin, refahın, bilgeliğin, aklın, kısaca insanlık için en önemli erdemlerin sembolü değil midir?

Yöremiz zeytini ve zeytinyağının, tüm Akdeniz ülkeleri ürünleriyle omuz omuza bir kalite yarışının merkezinde olduğu aşikârdır. Zaman zaman bu yarış bizleri tatlı bir rekabetin içine soksa da bilinçli bir çalışma ve azimle Gemlik zeytininin hak ettiği ön sıralardaki yerini muhakkak sağlamlaştıracaktır. Yağ üretimimiz bugünkü teknolojinin avantajı ve artan bilinçle aranılan damak tadına ulaşmıştır. Üstün kalitede ve özenle üretilen ürünlerimizi arzu ve zevklerinize sunmak bizim için tek kelimeyle bahtiyarlıktır.

Sağlık ve neşeniz bol olsun. Afiyet olsun.

Saygılarımızla.

Gürel Ailesi

TGI GLOBAL; FMCG sektöründe sahip olduğumuz 20 yılı aşkın tecrübemiz ile uzmanlığımızı global arenada yansıtmak amacıyla İstanbul’da 2016’da kuruldu. Patentli markalarımız “Gemlikli” zeytin ve “Terramio” zeytinyağı başta olmak üzere bisküvi, çikolata ve şekerleme ürünlerinin ihracat faaliyetlerini yönetmekteyiz. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, etik değerlerimize bağlı kalarak, %100 müşteri memnuniyeti sağlayarak büyümeye devam ediyoruz.

"gemlikli.com.tr" ve "tgiglobal.com.tr" adreslerimizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizi en içten şekilde ağırlıyor ve yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.

 

Bu sitede, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Detaylar için buraya tıklayınız.